Podróż przez najpiękniejsze miasta Europy – Rzym

Z majestatycznego, słonecznego Istambułu przenosimy się wprost do stolicy Włoch – do Rzymu. To piękne miasto jest położone na siedmiu niesamowitych wzgórzach, umiejscowionych przy samym Tybrze. Wycieczka po ulicach Rzymu to wspaniała okazja na zwiedzenie niepowtarzalnych zabytków architektonicznych. Warto jednak pamiętać, że w tym mieście czeka na nas także szereg innych unikatowych atrakcji, które przyciągają wielu ciekawych świata podróżników.

Unikalne wizytówki Rzymu

Jedną z najważniejszych, niepowtarzalnych wizytówek Rzymu jest Watykan, który wywiera ogromny wpływ na całe miasto. Rzym jest miastem wyznaniowym – nierozerwalnie związanym z Kościołem Katolickim. Znajdziemy tu niesamowite zabytki sakralne. Na szczególną uwagę zasługuje Bazylika Santa Croce in Gerusalemme. Owa budowla ma szczególne znaczenie dla katolików i corocznie przyciąga setki tysięcy turystów. Osoby odwiedzające Rzym powinny też zobaczyć Kaplicę Sykstyńską oraz ogromną Bazylikę Św. Piotra.

Drugą niesamowitą wizytówką Rzymu jest Koloseum, czyli Amfiteatr Flawiuszów. Niegdyś odbywały się tam liczne walki gladiatorów. Wnętrze tej niesamowitej budowli jest cały czas dostępne dla zwiedzających.

Trzecia wizytówka Rzymu jest dedykowana dla zakochanych. Ponte Milvio – czyli most zakochanych, to niezwykle urokliwe miejsce, przyciągające kochanków. Według starodawnej tradycji, kochankowie wspólnie zawieszają na moście swoją kłódkę. A klucz wyrzucają wprost w otchłań Tybru. Jest to symbol trwałego uczucia, niekończącej się miłości, wierności oraz oddania.

Najciekawsze zabytki Rzymu

Każdy turysta powinien zobaczyć Forum Romanum czyli rynek rzymski. Jest to niesamowite miejsce, które pozwala poznać majestat starożytnego Rzymu. Z kolei entuzjaści sztuki współczesnej powinni odwiedzić ołtarz ojczyzny. Jest to największy w Europie monument, który urzeka swoją formą i rozmiarami.

Ciekawi świata podróżnicy powinni też zobaczyć jedną z najpiękniejszych, barokowych fontann na świecie – Fontanne di Trevi. Jest to przepiękne połączenie natury oraz działalności człowieka. Według legendy wrzucenie monety do tej fontanny ma zagwarantować turystom rychły powrót do wrót Rzymu.