Portugalia

Portugalia jest pięknym, europejskim krajem, leżącym w południowo-zachodniej części Półwyspu Iberyjskiego. W średniowieczu to właśnie wybrzeża tego państwa były powszechnie uważane za końcowe granice świata. Piękne piaszczyste plaże leżące u wybrzeży Oceanu Atlantyckiego często są otoczone efektownymi klifami oraz ciekawą roślinnością. Dzięki temu każdy turysta ma większe poczucie prywatności, a wybrzeża są bardziej zaciszne. Co ciekawe, plaże Portugalii są mniej popularne niż plaże sąsiedniej Hiszpanii, niesie to ze sobą duże zalety w postaci mniejszej liczby turystów oraz większego komfortu wypoczynku na plażach.

Które miejsca warto odwiedzić?

Jedną z ciekawszych atrakcji turystycznych jest niewielkie miasteczko Sintra, położone nieopodal Lizbony. W tym miejscu znajduje się bajeczny pałac Pena, który zadziwia swoją formą i przypomina krajobrazy rodem z bajki. Każda z wieżyczek tego pałacu posiada inny kolor, a każde pomieszczenie we wnętrzu zostało urządzone w innym stylu – zawsze z przepychem i rozmachem. Tak unikatowej budowli nie spotkamy w żadnym innym kraju.

Kolejnym urokliwym miejscem jest popularne miasto Porto, słynące z produkcji wyjątkowego wina. Całe miasto tętni życiem, a stare zabytkowe domy kontrastują z nowoczesnymi budowlami. W mieście znajduje się też bardzo wiele ciekawych atrakcji turystycznych i zabytków. Bardzo dużą popularnością cieszy się ogromna, 75 metrowa wieża Torre dos Clérigos oraz unikatowy kościół imienia św. Franciszka, urządzony w stylu rokokowym.

Podróżując po Portugalii warto zawitać w starym, przepięknym mieście Aveira – często określanym mianem Portugalskiej Wenecji. Miasto urosło nad przepięknymi kanałami, którymi pływają liczne łodzie przewożące turystów. Na skraju miasta można obejrzeć zachwycającą lagunę, która jest oddzielona niewielkim pasem lądu od Oceanu Atlantyckiego. Przepiękne krajobrazy i tradycyjny charakter miasta tworzą unikalny klimat i sprawiają, że Aveira jest miastem jedynym w swoim rodzaju.

Rajski ogród Madery

Madera jest malowniczą wyspą o ciepłym, łagodnym klimacie. Niemal zawsze świeci tam piękne słońce, a podróżni mogą liczyć na optymalne temperatury. Wiele lat temu na Maderę przywieziono najpiękniejsze okazy roślin tropikalnych, które szybko przystosowały się do nowych warunków klimatycznych. Bujna, idealnie dobrana roślinność tworzy niepowtarzalny, romantyczny nastrój i sprawia, że cała wyspa staje się niezwykle atrakcyjna. W stolicy Madery – Funchal możemy podziwiać wyjątkowo okazały ogród botaniczny, pełen przepięknych kwiatów, krzewów, strumieni a nawet wodospadów.

Wyspa charakteryzuje się stromymi klifami, które uniemożliwiają kąpiele. Jednak pełną rekompensatą są niesamowite widoki oraz piękne tereny górzyste, które przyciągają miłośników wspinaczki. Warto wspomnieć, że najwyższy szczyt Madery o wdzięcznej nazwie Pico Ruivo znajduje się na wysokości 1862 m n.p.m.

Algarve- najpiękniejsze plaże Portugalii

Algarve jest jednym z najpopularniejszych a zarazem najpiękniejszych rejonów Portugalii, w którym spotkamy piaszczyste, rajskie plaże, idealną pogodę, zniewalające widoki oraz szeroko rozbudowane zaplecze hotelowe i gastronomiczne. W tym rejonie znajduje się dość dużo większych i małych zatoczek o charakterze kąpielowym, można pływać na desce, żeglować bądź wylegiwać się na pięknej plaży. Jednym z najpopularniejszych miast położonym w Algarve jest Lagos – centrum rozrywki i zabawy. To tutaj zmierzają młodzi turyści z całego świata. Miasto tętni życiem każdej nocy, liczne restauracje, kluby, dyskoteki i bary stanowią ogromną atrakcje dla młodych, pozytywnie nastawionych do życia podróżników. Piękne plaże, duże klify i liczne jaskinie przyciągają uwagę i sprawiają, że Lagos cieszy się powszechnym uznaniem.