Seszele

Rajskie plaże, przejrzyste niebo i błękit oceanu indyjskiego – tak wygląda początek Naszej wycieczki po Seszelach. Nieopodal Madagaskaru znajduje się dokładnie 115 tropikalnych wysp wchodzących w skład archipelagu Seszelskiego. Już sama ich nazwa pobudza wyobraźnie i przywodzi na myśl przepiękne krajobrazy, pełne dziewiczej, tropikalnej roślinności oraz wyjątkowo atrakcyjnej pogody. Uroku całemu archipelagowi dodaje fakt, że niemal połowa wysp jest całkowicie niezamieszkana i jak dotąd nieskalana przez cywilizację oraz związane z nią zanieczyszczenia środowiska. Tropikalna flora i fauna jest tu pilnie strzeżona, dzięki czemu wyspy Seszelskie są wyjątkowo czyste a pod przejrzystą taflą wodną znajdują się rozbudowane i wielobarwne rafy koralowe. Ponad sześćdziesiąt procent powierzchni wysepek wulkanicznych oraz granitowych posiada tu status rezerwatu przyrodniczego, co dobitnie świadczy o przywiązywaniu szczególnej wagi do ochrony środowiska naturalnego.

Popularne miejsca turystyczne

Największą popularnością cieszą się trzy stosunkowo duże wyspy – Mahe, La Digue oraz Praslin zwana wyspą kolosalnych kokosów. To w tych miejscach znajdziemy najbardziej luksusowe hotele, wyszukane restauracje oraz eleganckie kluby nocne. Dla osób chętnych znajdą się też wyjątkowo atrakcyjne nocne kluby, w których można wypróbować się w seszelskich tańcach bądź zwyczajnie posłuchać muzyki.

Mahe jest wyspą najbardziej zabudowaną, jednak pomimo tej infrastruktury pozostawia wrażenie nieskalanej cywilizacyjnie. W jej głębi znajdziemy Park Narodowy imienia świętej Anny, który skrywa w sobie niesamowite widoki oraz piękną tropikalną florę i faunę.

Druga wyspa – La Digue – jest terenem nieco bardziej górzystym. Jej szczyt znajduje się na wysokości ponad 330 m. n. p. m. jest to doskonały punkt widokowy odkrywający przed turystami pobliskie wysepki i najpiękniejsze zatoczki.

Wyspa trzecia – Praslin – stanowi gratkę dla miłośników przyrody. Obok niesamowitych tropikalnych zwierząt zobaczymy tu także jedyną w swoim rodzaju coco de mer – seszelską palmę, która w stanie naturalnym występuje jedynie w tym miejscu. Miłośnicy aktywnego wypoczynku mogą tu znaleźć wiele ciekawych atrakcji, między innymi wypożyczalnie kajaków oraz wybrzeża z których można bezpiecznie skakać do wody.

Turyści przybywający na Seszele często szukają prywatności i pragną obcować z naturą sam na sam. Jest to jedno z niewielu miejsc turystycznych, które oferuje swoim gościom bardzo kameralny klimat oraz pełną prywatność. Bardzo cenione są niewielkie zatoczki, które zaskakują swoim niemal całkowicie dzikim charakterem. W takich miejscach nie spotkamy tłumu turystów i będziemy mogli cieszyć się tropikalną naturą w kameralnej, zacisznej atmosferze.

Rajska kuchnia

Jedną z ciekawszych elementów pobytu na Seszelach jest miejscowa gastronomia. Jak przystało na rajskie plaże, kuchnia Seszelska jest pełna świeżych ryb oraz wszystkich smacznych owoców morza. Pyszne dania są tu popijane wodą kokosową, która gasi pragnienie nawet podczas największych upałów. Według wielu turystów kuchnia Seszelska uchodzi za jedną z najsmaczniejszych i najbardziej różnorodnych na całym świecie a miejscowe, wykwintne restauracje są w stanie zaspokoić oczekiwania najbardziej wymagających turystów. Amatorzy napojów alkoholowych mogą tu skosztować jedynego w swoim rodzaju wina palmowego, które można nabyć bezpośrednio od mieszkańców wysp.

Aktywny wypoczynek

Seszele to nie tylko piękne plaże pełne drzew kokosowych i białawego piasku, to także świetne miejsca do aktywnego wypoczynku. Wilgotny klimat oraz odpowiednia temperatura sprawiają, że wyspy Seszelskie stały się bardzo popularnym miejscem dla uprawiania trekkingu oraz wspinaczki. Wiele wysp, takich jak Praslin charakteryzuje się górzystym ukształtowaniem terenu i zachwyca swoimi rajskimi widokami. W tych warunkach uprawianie sportów staje się bardzo przyjemne.

Kolejną atrakcję stanowi przepiękna rafa koralowa, która kryje w sobie wiele gatunków ryb, niespotykanych w żadnym innym zakątku świata. Nurkowanie na archipelagu Seszelskim jest więc jedyną okazją na obejrzenie przepięknej flory i fauny w jej naturalnym środowisku. Na uwagę zasługują też wysokie fale, które stanowią nie lada atrakcję dla miłośników windsurfingu. Co ciekawe, wysokie fale nie stanowią zagrożenia bezpośrednio u wybrzeży co sprawia że każdy turysta może bezpiecznie kąpać się bądź pływać nieopodal plaży.